Perspektywy rozwoju technologii blockchain – seminarium Instytutu Informatyki i CZIiTT

Prelegent

K. Piech

Instytutu Informatyki oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zapraszają na seminarium 10 maja br. o godzinie 12:15 w sali 133 Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Wykład pt. "Perspektywy rozwoju technologii blockchain" wygłosi profesor Krzysztof Piech z Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Poniżej autorskie streszczenie referatu.

Punktem wyjścia prezentacji będą geneza i kwestie techniczne blockchain (jako element ewolucji różnych rozwiązań informatycznych). Przyjęte zostanie, że słuchacze zaznajomieni są kryptografią kluczy publicznych i funkcjami skrótu - zostaną one jedynie wspomniane. Opisany zostanie najbardziej popularny blockchain bitcoinowy, a następnie ethereum. Następnie zaprezentowane zostaną informacje na temat dotychczasowych oraz możliwych innych (w szczególności pozafinansowych) zastosowań technologii blockchain. Na zakończenie przewidziany jest czas na pytania i dyskusje.

Krzysztof Piech – Biogram:
Profesor w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uczelni Łazarskiego, Dyrektor Centrum Technologii Blockchain UŁ, doktor habilitowany nauk ekonomicznych (SGH), prezes Instytutu Wiedzy i Innowacji. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, British Alumni Society, b. członek Rady Młodych Naukowców przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Lider biznesowy Strumienia „Blockchain i Kryptowaluty” rządowego programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Ekspert różnych ministerstw, urzędów centralnych oraz regionalnych. Stypendysta na najlepszych uczelniach w Europie i w Azji. Teoretyk innowacyjności i praktyk; łączy naukę z biznesem.
Naukowo specjalizuje się w zagadnieniach innowacyjności oraz kryzysów finansowych. W praktyce zajmuje się prognozowaniem makroekonomicznym i finansowym oraz nowoczesnymi technologiami.
Kieruje startupem i prowadził pierwsze w kraju zajęcia akademickie nt. startupów. Mentor startupów oraz koordynator jednych z pierwszych na Ukrainie szkoleń dla startupowców. Aktywny inwestor na rynkach bitcoinowych.
Redaktor naukowy ponad 30 książek, w tym kilku wydanych w Wielkiej Brytanii; autor kilkudziesięciu artykułów naukowych głównie z zakresu makroekonomii, innowacyjności i szkolnictwa wyższego.

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 8 maja 2017, 15:00:35, Bożenna Skalska

‹‹ Maj 2017 ››