Realizujemy projekt IPSI

IPSI logo 200

Realizujemy projekt IPSI: Innowacyjne polsko- i anglojęzyczne programy studiów drugiego stopnia w zakresie informatyki.

Projekt jest finansowany ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Podstawowym celem tego projektu jest integracja programu studiów drugiego stopnia w języku angielskim z programem studiów prowadzonych po polsku. Ze względu na dużą różnicę w liczbie studentów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć program studiów w języku polskim o anglojęzyczne odpowiedniki przedmiotów. Wersje przedmiotów w języku polskim i angielskim są uruchamiane na przemian w kolejnych semestrach.

Drugim, być może w perspektywie istotniejszym, celem projektu jest zwiększenie zaangażowania studentów w realizację projektów. Z jednej strony chodzi tu o stworzenie warunków do realizacji projektów kompletnych i rozwiązujących konkretny, rzeczywisty problem. Z drugiej strony istotne będzie wprowadzenie do projektów w większym stopniu elementów dynamicznie rozwijającej się teraz „mikroinformatyki” – miniaturowych systemów wyposażonych w przeróżne czujniki, łącza, itp.

Zostaną przygotowane materiały dla przedmiotów w wersji polskiej i angielskiej, a treści przedmiotów zostaną ujednolicone. Wprowadzimy dwa nowe przedmioty: Internet rzeczy i Innowacyjność w ICT. W ramach przygotowania do nauczania projektowego przeprowadzimy warsztaty dla studentów oraz zorganizujemy konkursy projektowe. Efektem dodatkowym będzie dokumentacja systemów, środowisk programowania i dobrych praktyk, ułatwiająca realizację takich przedsięwzięć w przyszłości.

Plakat IPSI

Warto zajrzeć na strony samych "dawców" środków na nasz projekt:

czy na stronę Oficjalnego serwisu funduszy norweskich oraz ich krajowych operatorów:

bo można znaleźć tam sporo interesujących informacji...

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 16:43:15, Rajmund Kożuszek

‹‹ Grudzień 2013 ››