Seminarium Instytutu Informatyki

Prelegent

St. Matwin

Instytutu Informatyki zaprasza na seminarium w środę 22 czerwca 2016 r. o godzinie 12:15 w sali 116. Referat pt. "Big Data: status quo + quo vadiswygłosi profesor Stanislaw Matwin, Dalhousie University, Kanada. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Poniżej autorskie streszczenie referatu oraz krótka notka biograficzna.

Na wstępie prezentacji zarysuję historię Big Data i jej składowych technologii. Podejmę próbę określenia pojęcia Big Data  nieco różnego od klasycznej definicji "4V". Propozycja ta zostanie zilustrowana krótkim przeglądem danych wydających się spełniać wszelkie definicje Big Data, a dotyczących eksploatacji mórz i oceanów. Przedstawię bieżące prac nad metodami analizy tych danych (z naciskiem na metody  maszynowego uczenia się ), prowadzone obecnie w Institute for Big Data Analytics,
Dalhousie University. Pod koniec prezentacji zarysuję i podam pod dyskusję kilka zagadnień stanowiących – w mojej opinii -  zasadnicze wyzwania, zarówno techniczne jak i społeczne, stojące przed Big Data.

Notka biograficzna:
Stanislaw Matwin jest  Profesorem  oraz “Canada Research Chair” w Faculty of Computer Science, Dalhousie University, Halifaks, Kanada. Dyrektor  Institute for Big Data Analytics, pierwszej tego typu placówki naukowej w Kanadzie.  Były  prezes  Canadian Artificial Intelligence Society.  Członek Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencjii, od pięciu lat prowadzi konkurs PSSI na najlepszą polską dysertację doktorską z tej dziedziny. Posiada m. in. tytuł ECCAI Fellow. Jego zainteresowania badawcze obejmują tematykę  analizy danych tekstowych, eksploracji danych, oraz prywatności danych.

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 14 czerwca 2016, 10:11:46, Bożenna Skalska

‹‹ Czerwiec 2016 ››