VI konkurs Uniwersytet Ernst&Young

3 czerwca 2011 odbył się finał VI edycji konkursu Uniwersytet Ernst&Young, w którym pierwsze miejsce zajął zespół studentów reprezentujący Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych w składzie: Łukasz Drążek, Maciej Jastrzębski, Łukasz Karbowski i Przemysław Krajewski. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe (każdy po Amazon Kindle) oraz praktykę w Ernst&Young lub MSWiA do wyboru. Drugie miejsce zajął zespół z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a trzecie – z Uniwersytetu Warszawskiego.
Uniwersytet Ernst&Young jest cyklicznym przedsięwzięciem dydaktyczno-konkursowym organizowanym przez Ernst & Young Business Advisory skierowanym do studentów kierunków informatycznych. W ramach programu odbył się w pierwszym etapie cykl wykładów i ćwiczeń dotyczących architektury korporacyjnej i bezpieczeństwa oraz zarządzania projektami informatycznymi. Drugi etap stanowiło opracowanie projektu dla studium przypadku podanego przez organizatorów – w tym roku tematem był projekt dotyczący powołania fikcyjnego Centralnego Ośrodka Projektów Informatycznych, osadzonego w polskich realiach prawno-organizacyjnych i mającego podlegać MSWiA. Najlepsze projekty, realizowane przez 4-osobowe zespoły, zostały zakwalifikowane do finału, który odbył się w hotelu Intercontinental w Warszawie. Finał miał dość skomplikowaną formułę, a na jego ocenę składały się oceny członków Kapituły konkursu oraz oceny projektów II etapu. Kierunek Informatyki na WEiTI PW w kapitule konkursu reprezentowali dr Henryk Dobrowolski i dr hab. Piotr Gawrysiak.
W tym roku w programie udział brali studenci reprezentujący następujące uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Śląska w Gliwicach, Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Śląski, Politechnika Gdańska, Wojskowa Akademia Techniczna i oczywiście Politechnika Warszawska.

Ostatnia modyfikacja: środa, 13 czerwca 2012, 15:47:16, Bożenna Skalska

‹‹ Październik 2011 ››