Wyniki World’s TOP 2% Scientists 2020

Z przyjemnością informujemy, że dwóch pracowników naszego Instytutu: prof. dr hab. inż. Marzena Kryszkiewicz oraz dr hab. inż. Wojciech Mazurczyk, profesor uczelni, znaleźli się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych dwóch procent naukowców na świecie w roku 2020.

Lista najczęściej cytowanych naukowców na świecie World’s TOP 2% Scientists jest przygotowywana przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier oraz firmą SciTech Strategies. Jej pierwsza edycja została opublikowana na łamach czasopisma "PLOS Biology Journal", a dane za kolejne lata publikowane są na platformie Mendeley Data.

Ranking TOP 2% za rok 2020 opracowano w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów. Do tego celu zespół analityków z Uniwersytetu Stanforda Elsevier i SciTech Strategies, użył algorytmu wykorzystującego 6 różnie ważonych parametrów. Algorytm promuje publikacje, w których dany autor był jedynym bądź pierwszym lub ostatnim nazwiskiem na liście autorów.

Wykaz wszystkich wyróżnionych naukowców dostępny jest tutaj:

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 25 października 2021, 12:14:56, Agnieszka Skalska

‹‹ Październik 2021 ››