Pierwsze seminarium BigData: "Big Data. Cassandra. Hadoop. Azure"

Seminarium BigData

Każdego dnia tworzymy 2,5 trylionów bajtów danych - tak dużo, że 90% danych w dzisiejszym świecie zostało stworzone tylko w ciągu ostatnich dwóch lat. Dane te pochodzą zewsząd: czujniki przemysłowe i pogodowe, posty w serwisach spo-łecznościowych, zdjęcia cyfrowe i filmy wideo, zapisy transakcji zakupów, dane GPS z telefonów, aby wymienić tylko kilka. Te dane to właśnie Big Data.

Na pierwszym Seminarium BigData w Warszawie doświadczeni prelegenci przedstawią w praktyce najnowsze technologie i rozwiązania BigData – przechowywaniu i przetwarzaniu dużych ilości danych.

Miejsce: Gmach Elektroniki (salę ustalimy później)
Termin: 21 listopada 2012, godzina 17:00
Rejestracja: http://bigdata-warsaw.evenea.pl/

Agenda:

  1. Massively scalable noSQL with Apache Cassandra. Piotr Kołaczkowski (Datastax, US) Piotr pokaże jak Apache Cassanda może pomóc tworzyć masowo skalowalne rozwiąza-nia noSQL problemów BigData. Podobnie jak ma to miejsce w Google czy Facebook.
  2. Cassandra for the .NET developers. Paweł Kapłański (Cognitum, PL) Paweł wyjaśni, jak Apache Cassandra i Windows Azure Services jest używana w rzeczywistych scenariuszach roz-proszonego systemu zarządzania wiedzą, Ontorion. Pokaże również, w jaki sposób. NET może skorzystać z otwar-tych rozwiązań noSQL (Cassandra na Windows Azure Virtual Services).
  3. BigData w Microsoft – i nie tylko. Tomasz Kopacz (Microsoft , PL) Tomek zabierze Was w podróż od SQL Server, przez Azure Storage, SQL Federation po HDInsight i okolice.

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 8 listopada 2012, 13:23:32, Rajmund Kożuszek

x x Aktualności (9) - wg daty publikacji

‹‹ Listopad 2012 ››
Pon Wt Śr Czw Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

absolwenci ankieta badania BigData dydaktyka IBM instytut Instytut Lotnictwa ISI kandydaci konkurs konkurs FINESCE orientacja praca praktyki prezentacja programowanie projekty przedmiot przedmioty publikacje seminarium specjalność staże zagraniczne studenci studia studia magisterskie studia za granicą stypendia Texas Instruments współpraca wykład

x x Znaczniki

x x Zestawienie miesięczne