Realizujemy projekt IPSI

IPSI logo 200

Realizujemy projekt IPSI: Innowacyjne polsko- i anglojęzyczne programy studiów drugiego stopnia w zakresie informatyki.

Projekt jest finansowany ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Podstawowym celem tego projektu jest integracja programu studiów drugiego stopnia w języku angielskim z programem studiów prowadzonych po polsku. Ze względu na dużą różnicę w liczbie studentów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć program studiów w języku polskim o anglojęzyczne odpowiedniki przedmiotów. Wersje przedmiotów w języku polskim i angielskim są uruchamiane na przemian w kolejnych semestrach.

Drugim, być może w perspektywie istotniejszym, celem projektu jest zwiększenie zaangażowania studentów w realizację projektów. Z jednej strony chodzi tu o stworzenie warunków do realizacji projektów kompletnych i rozwiązujących konkretny, rzeczywisty problem. Z drugiej strony istotne będzie wprowadzenie do projektów w większym stopniu elementów dynamicznie rozwijającej się teraz „mikroinformatyki” – miniaturowych systemów wyposażonych w przeróżne czujniki, łącza, itp.

Zostaną przygotowane materiały dla przedmiotów w wersji polskiej i angielskiej, a treści przedmiotów zostaną ujednolicone. Wprowadzimy dwa nowe przedmioty: Internet rzeczy i Innowacyjność w ICT. W ramach przygotowania do nauczania projektowego przeprowadzimy warsztaty dla studentów oraz zorganizujemy konkursy projektowe. Efektem dodatkowym będzie dokumentacja systemów, środowisk programowania i dobrych praktyk, ułatwiająca realizację takich przedsięwzięć w przyszłości.

Plakat IPSI

Warto zajrzeć na strony samych "dawców" środków na nasz projekt:

czy na stronę Oficjalnego serwisu funduszy norweskich oraz ich krajowych operatorów:

bo można znaleźć tam sporo interesujących informacji...

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 16:43:15, Rajmund Kożuszek

x x Aktualności (28) - wg daty publikacji

‹‹ Grudzień 2013 ››
Pon Wt Śr Czw Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

absolwenci ankieta badania BigData dydaktyka IBM instytut Instytut Lotnictwa ISI kandydaci konkurs konkurs FINESCE orientacja praca praktyki prezentacja programowanie projekty przedmiot przedmioty publikacje seminarium specjalność staże zagraniczne studenci studia studia magisterskie studia za granicą stypendia Texas Instruments współpraca wykład

x x Znaczniki

x x Zestawienie miesięczne