Seminarium naukowe Zakładu Grafiki Komputerowej

Jest to kolejny wykład w ramach seminarium 'Grafika komputerowa, przetwarzanie i rozpoznawanie obrazów'.

Pod adresem http://www.grafi.ii.pw.edu.pl można znaleźć odsyłacze do stron zawierających program seminarium na bieżący rok akademicki oraz streszczenia referatów wygłoszonych w latach ubiegłych. Poniżej załączam autorskie streszczenie referatu.

Pojazdy autonomiczne to kolejny etap rozwoju środków transportu, które od pojazdów opartych ściśle na zasadach mechaniki, ewoluują dzięki rozwojowi technologii elektronicznych i informatycznych w kierunku pojazdów, których autonomiczność oparta jest na informacjach z lokalnych kamer i czujników, a w przyszłości na czujnikach, kamerach i systemach umieszczonych w infrastrukturze drogowej.
Podczas wykładu zostaną opisane znane przykłady pojazdów autonomicznych, prawdopodobne kierunki rozwoju tego typu transportu oraz jego wpływ na postęp w rozwoju systemów wspomagania i sterowania pojazdami autonomicznymi.
Proces projektowania i testowania pojazdów autonomicznych, w których systemy informatyczne przetwarzają informacje z peryferyjnych urządzeń elektronicznych wymusza korzystanie z systemów symulujących prawidłowość podejmowanych decyzji oraz testujących algorytmy sterowania.
Jako przykład tego typu symulatora, zaprezentowany zostanie system symulatora, który wychodząc od programu do przetwarzania obrazu, stał się platformą do badania i testowania algorytmów z dziedziny analizy obrazu, algorytmów podejmowania decyzji oraz automatycznego sterowania pojazdem. Analiza działania symulatora pozwoliła na wytyczenie nowych kierunków jego rozwoju oraz zaprojektowanie symulatora wielu pojazdów autonomicznych poruszających się w świecie z inteligentną infrastrukturą drogową.

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 6 maja 2014, 13:51:19, Bożenna Skalska

x x Aktualności (4) - wg daty publikacji

‹‹ Maj 2014 ››
Pon Wt Śr Czw Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

absolwenci ankieta badania BigData dydaktyka IBM instytut Instytut Lotnictwa ISI kandydaci konkurs konkurs FINESCE orientacja praca praktyki prezentacja programowanie projekty przedmiot przedmioty publikacje seminarium specjalność staże zagraniczne studenci studia studia magisterskie studia za granicą stypendia Texas Instruments współpraca wykład

x x Znaczniki

x x Zestawienie miesięczne