Warsztaty z Ministerstwem Finansów na Wydziale MiNI

knime_logo_svg

We wtorek 29 maja o godz. 18:00 w sali 103 na Wydziale MiNI odbędą się warsztaty dotyczące platformy analitycznej KNIME (i nie tylko).

Program spotkania jest następujący:

1) Propozycje stażu w Ministerstwie Finansów

2) Główne projekty IT realizowane i planowane do realizacji przez MF

3) Praktyczne wykorzystanie platformy analitycznej KNIME (prezentuje Konrad Miciuła)

Tutaj krótkie streszczenie tematyki zasadniczej części spotkania, czyli platformy KNIME:

Knime jest bardzo ciekawym, ciągle rozwijającym się rozwiązaniem w zakresie przetwarzania i analizy danych. Wspiera szereg nowych technologii. Praca w KNIME odbywa się w środowisku graficznym. Wykorzystuje się gotowe komponenty bloków funkcjonalnych. Tworzone procesy, zwane przepływami, umożliwiają automatyzację i powtarzalność procesów tworząc udokumentowany produkt inżynierski. Wspiera technologie: big data, data mining, text mining, web mining, ETL, wizualizację danych, sieci społecznościowe i wiele innych. Jako platforma posiada możliwość zwiększania funkcjonalności poprzez instalację dodatkowych rozszerzeń. Integruje takie rozwiązania jak: Python, Java, R, Weka.
W prezentacji zostanie zaprezentowane praktyczne wykorzystanie platformy KNIME do tworzenie procesów ETL, pobierania danych z internetu, integracja z rozwiązaniami takimi jak R, Python i grafowe bazy danych na przykładzie Neo4j.

MinFin

Last modified: Tuesday, May 29, 2018 - 10:59:04 AM, Rajmund Kożuszek