Seminarium naukowe Zakładu Grafiki Komputerowej

logo-zgk

Jest to kolejny wykład w ramach seminarium 'Grafika komputerowa, przetwarzanie i rozpoznawanie obrazów'.

Pod adresem http://www.grafi.ii.pw.edu.pl można znaleźć odsyłacze do stron zawierających program seminarium na bieżący rok akademicki oraz streszczenia referatów wygłoszonych w latach ubiegłych. Poniżej załączam autorskie streszczenie referatu.

Prezentacja przedstawi prace związane z realizacją fragmentu systemu Passim: "B21-Opracowanie narzędzi do statycznej i dynamicznej konwersji formatów obiektów cyfrowych oraz w zakresie realizacji pro-aktywnych mechanizmów monitorowania błędów". Przedstawiona zostanie architektura opracowanego rozwiązania wraz analizą innych możliwych i ciekawych technologii. 
W ramach prac około-projektowych zrealizowany został przez jednego z moich dyplomantów własny testowy kodek sygnału video oraz jego integracja z kompletem narzędzi w systemie Linux. Decyzja o wyborze Linuxa była podyktowana pracami nad projektem Passim. Wprawdzie analiza wymagań projektu wykluczyła tą część prac z docelowego rozwiązania, ale opracowana instrukcja integracji własnych kodeków z narzędziami oraz infrastrukturą Linuxa stanowi dogodną platformę testową do badania własnych algorytmów kompresji wideo i wygodny punkt wyjścia do ich implementacji. Zrealizowany kodek jest wprawdzie prosty, ale traktowany jest przez wszystkie narzędzia w środowisku w sposób całkowicie równoprawny z resztą standardowych rozwiązań.

Last modified: Tuesday, May 28, 2013 - 8:58:15 AM, Bożenna Skalska

x x News (12) - by publication date

‹‹ May 2013 ››
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

absolwenci ankieta badania BigData dydaktyka IBM instytut Instytut Lotnictwa ISI kandydaci konkurs konkurs FINESCE orientacja praca praktyki prezentacja programowanie projekty przedmiot przedmioty publikacje seminarium specjalność staże zagraniczne studenci studia studia magisterskie studia za granicą stypendia Texas Instruments współpraca wykład

x x Tags

x x Month list