Warsztaty z Ministerstwem Finansów - platforma KNIME

knime_logo_svg

W środę (na świecie, bo na Wydziale zajęcia jak w piątek!) 16 maja o godz. 16:15 odbędą się warsztaty dotyczące platformy analitycznej KNIME (i nie tylko).

Program spotkania jest następujący:

1) Propozycje stażu w Ministerstwie Finansów

2) Główne projekty IT realizowane i planowane do realizacji przez MF

3) Praktyczne wykorzystanie platformy analitycznej KNIME (prezentuje Konrad Miciuła)

Na spotkanie warto zarezerwować sobie ok. 2 godzin. 

Tutaj krótkie streszczenie tematyki zasadniczej części spotkania, czyli platformy KNIME:

Knime jest bardzo ciekawym, ciągle rozwijającym się rozwiązaniem w zakresie przetwarzania i analizy danych. Wspiera szereg nowych technologii. Praca w KNIME odbywa się w środowisku graficznym. Wykorzystuje się gotowe komponenty bloków funkcjonalnych. Tworzone procesy, zwane przepływami, umożliwiają automatyzację i powtarzalność procesów tworząc udokumentowany produkt inżynierski. Wspiera technologie: big data, data mining, text mining, web mining, ETL, wizualizację danych, sieci społecznościowe i wiele innych. Jako platforma posiada możliwość zwiększania funkcjonalności poprzez instalację dodatkowych rozszerzeń. Integruje takie rozwiązania jak: Python, Java, R, Weka.
 W prezentacji zostanie zaprezentowane praktyczne wykorzystanie platformy KNIME do tworzenie procesów ETL, pobierania danych z internetu, integracja z rozwiązaniami takimi jak R, Python i grafowe bazy danych na przykładzie Neo4j.

MinFin

Last modified: Tuesday, May 15, 2018 - 11:48:39 AM, Bożenna Skalska

x x News (28) - by publication date

‹‹ December 2013 ››
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

absolwenci ankieta badania BigData dydaktyka IBM instytut Instytut Lotnictwa ISI kandydaci konkurs konkurs FINESCE praca praktyki prezentacja programowanie projekty przedmiot przedmioty publikacje seminarium specjalność staże zagraniczne studenci studia studia za granicą stypendia Texas Instruments współpraca wykład

x x Tags

x x Month list