Czwarta PIZZA dla programistów

pizza_pie_200

Studenci Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego już po raz 4 zapraszają na konkurs dla programistów - PIZZA 2015.

Pizza jest konkursem programistycznym o przebiegu innym niż typowe konkursy algorytmiczne. Podczas PIZZA zadaniem drużyny nie jest napisanie algorytmu, który przejdzie testy napisane przez autorów zadań - celem jest pokonanie algorytmów drużyn przeciwnych. Na wirtualnych arenach zmierzą się programy napisane przez uczestników i to od nich będzie zależało zwycięstwo. Podczas konkursu będą dostępne gry rozgrywane w systemie turowym. Programy uczestników za pomocą protokołu TCP połączą się z serwerem gry, żeby sterować przebiegiem rozgrywki. Aby osoby, które pierwsze napiszą programy nie miały zbyt wielkiej przewagi rozgrywka będzie resetowana co pewien czas - gra zostanie podzielona na rundy. Na bieżąco będzie generowany aktualny ranking drużyn biorących udział w konkursie, jednak aby nie zdradzać przedwcześnie zakończenia zostanie on zamrożony na godzinę przed zakończeniem konkursu.

Zarówno w trakcie zdalnych eliminacji, jak i finału, uczestnicy korzystają ze swoich komputerów i piszą programy w dowolnym języku programowania.

Rejestracja została już uruchomiona i potrwa do 5 marca. Eliminacje odbędą się 7 marca, a finał we Wrocławiu - 28 marca.

Konkurs ma formułę otwartą, dlatego do udziału zapraszamy wszystkich chętnych.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem:  https://pizza.natodia.net/

Można też obejrzeć plakat .

Ostatnia modyfikacja: sobota, 14 lutego 2015, 15:27:20, Rajmund Kożuszek

‹‹ Grudzień 2013 ››