Aktualności

Promotion of ETH AI Fellowship Program 2023

Program staży doktorskich i po-doktorskich w obszarze interdyscyplinarnych zastosowań AI na uczelni ETH. 

Termin składania wniosków to 30.11.2022

Webinar Deloitte x Google Cloud Alliance

Webinar Deloitte x Google Cloud Alliance

17 listopada (czwartek) godz. 18:00 

Seminarium Instytutu Informatyki

"Generative Language Model, Deepfake, and Fake News 2.0: Scenarios and Implications"

9 listopada (środa) godzina 12.15

Webinar Deloitte x ServiceNow Alliance

Deloitte x ServiceNow

Webinar Deloitte x ServiceNow Alliance

27 października (czwartek) godz. 18:00 

Dr Mateusz Ostaszewski z Instytutu Informatyki laureatem 18 edycji konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego

Ustanowione przez Fundację Kościuszkowską wyróżnienie, przyznawane młodym polskim informatykom 

za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki i jej zastosowań.

Seminarium Instytutu Informatyki 26.10

 "Orchestrating Big Data Workflows with Google Cloud Composer"

26 października (środa) godz. 12:15  Audytorium Centralne 

Praca na stanowisku programisty w projekcie “Database of Autonomous vehicles Road Testing Scenarios" (akronim DARTS)

Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje czterech studentów, przynajmniej 3 roku kierunku Informatyka, do udziału w  projekcie 

„Database of Autonomous vehicles Road Testing Scenarios” (akronim DARTS).

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach VIII Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG.

Studentka Informatyki Karolina Romanowska laureatką programu „Nowe technologie dla dziewczyn” Intel-Perspektywy 2022/2023

„Nowe technologie dla dziewczyn” Intel-Perspektywy – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Laureatką programu organizowanego przez firmę Intel oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy 2022/2023 jest studentka Informatyki Karolina Romanowska.

Przemysł 4.0 - nowe wyzwania

Zaproszenie na debatę ekspercką w ramach "Festiwalu Nauki

W ramach "Festiwalu Nauki" zapraszamy na debatę: "Przemysł 4.0 - nowe wyzwania w świecie zmian", która odbędzie się 23.09.2022 o 18.00 w Audytorium Centralnym naszego Wydziału. Debatę poprowadzi prof. Jarosław Arabas.

Orientacja dla studentów zaczynających studia magisterskie

Spotkanie ze studentami rozpoczynającymi studia magisterskie, którzy ukończyli inne Wydziały/Uczelnie odbędzie się w poniedziałek, 19 września o godz. 18:15 zdalnie z wykorzystaniem MS Teams (łącze do spotkania:  https://tinyurl.com/orientacja-magisterska-22Z ).

Praca w projekcie naukowym pt.: “Zintegrowana platforma technologiczna i informacyjna do zarządzania pożarami” (akronim: SILVANUS).

Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym
pt.: “Zintegrowana platforma technologiczna i informacyjna do zarządzania pożarami” (akronim: SILVANUS).

Praca w projekcie naukowym pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych”

Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym
pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych” (akronim: DISSIMILAR). 

Informatyka pierwsza w rankingu Perspektyw

Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka i inżynieria biomedyczna – to kierunki studiów, w których Politechnika Warszawska jest bezkonkurencyjna. Wszystkie prowadzimy na naszym Wydziale!

Akcelerator dla zespołów akademickich z obszaru DATA/AI

Akcelerator

Akcelerator Innovatorium dla zespołów tworzących rozwiązania oparte na wykorzystaniu big data i sztucznej inteligencji. W ramach projektu akceleracyjnego Fundacja przeprowadzi cykl edukacyjny z udziałem wykładowców renomowanych uczelni oraz ekspertów branżowych i doświadczonych przedsiębiorców.

HackZurich - największy hackaton w Europie

ZurichHack logo

HackZurich - dziewiąta edycja największego hackatonu w Europie - odbędzie się w tym roku w dniach 16-18 września. Tym razem impreza ma formułę mieszaną: ~350 uczestników na miejscu w Zurychu i ~650 uczestników zdalnych. W trakcie 40-godzinnych zawodów będzie okazja zmierzyć się z interesującymi, praktycznymi problemami. Zapisy ruszają 13 czerwca. 

Rozstrzygnięcie Konkursu Engineer 4 Science 2022 - wyniki konkursu dla kierunku Informatyka

IEEE logo small

Wiktor Łazarski, Dominika Maziec, Jakub Grzechociński to tegoroczni laureaci konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego we współpracy i pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE oraz GovTech Polska w kategorii Informatyka.

Wygrana w konkursie "Informatyka kwantowa dla każdego" edycja 2022

Z przyjemnością informujemy, że doktorantka z Zakładu Sztucznej Inteligencji mgr inż. Katarzyna Nałęcz - Charkiewicz, wygrała konkurs "Informatyka kwantowa dla każdego" (edycja 2022),  organizowany przez Quantum AI Foundation.

Publikacja w „Nature”

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że zespół naukowców pracujących przy eksperymencie ALICE w Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN, opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature  wyniki swoich badań dotyczących oddziaływania materii. Współautorami tego ważnego artykułu są pracownicy naszego Instytutu:  kierownik zespołu informatyków prof. dr hab. inż. Przemysław Rokita oraz dr hab. inż. Tomasz Trzciński, mgr inż. Julian Myrcha, mgr inż. Kamil Deja, mgr inż. Piotr Nowakowski oraz mgr inż. Łukasz Neumann.

Sztuczna Inteligencja dla inżynierów, metody ogólne - książka pod redakcją prof. dr hab. inż. Mieczysława Muraszkiewicza i dr hab. inż. Roberta Nowaka, profesora uczelni

foto

Sztuczna inteligencja jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się technik, mającą w sobie potencjał do przełomowego wpływu na sposób organizacji i funkcjonowania zarówno społeczeństwa jako całości, jak i pojedynczych osób.

Mateusz Modrzejewski obronił pracę doktorską

W dniu 9 marca 2022  Mateusz Modrzejewski obronił rozprawę doktorską pt. : Algorytmy sztucznej inteligencji wspierające procesy tworzenia multimedialnych muzycznych treści artystycznych.

Promotorem rozprawy był prof. dr hab. inż. Przemysław Rokita

Piotr Maciąg obronił pracę doktorską z wyróżnieniem

W dniu 7 grudnia 2021  Piotr Maciąg obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. : Metody odkrywania wzorców sekwencyjnych oraz wykrywania anomalii i predykcji z danych przestrzenno-czasowych ze szczególnym uwzględnieniem ewoluujących impulsowych sieci neuronowych.

Promotorem rozprawy była prof. dr hab. inż. Marzena Kryszkiewicz, a promotorem pomocniczym dr inż. Robert Bembenik

Wyniki World’s TOP 2% Scientists 2020

Z przyjemnością informujemy, że dwóch pracowników naszego Instytutu: prof. dr hab. inż. Marzena Kryszkiewicz oraz dr hab. inż. Wojciech Mazurczyk, profesor uczelni, znaleźli się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych dwóch procent naukowców na świecie w roku 2020.

dr hab. inż. Tomasz Trzciński profesorem uczelni

Tomasz Trzciński

Decyzją Rektora PW, dr hab. inż. Tomasz Trzciński  z dniem 1 października 2021, otrzymał stanowisko profesora uczelni.

Składamy serdeczne gratulacje  oraz życzymy wielu sukcesów.

Praca w projekcie naukowym pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych” (akronim: DISSIMILAR)

NCBiR

Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych” (akronim: DISSIMILAR).

Projekt współfinansowany/finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu EIG CONCERT-Japan.

Znaczniki: instytut

Konkurs na Stypendium Doktoranckie finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu NCN Preludium BIS

Zapraszamy do udziału w konkursie na stypendium doktoranckie finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu NCN Preludium Bis.