Aktualności

Praca w projekcie naukowym pt.: “Zintegrowana platforma technologiczna i informacyjna do zarządzania pożarami” (akronim: SILVANUS).

Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym
pt.: “Zintegrowana platforma technologiczna i informacyjna do zarządzania pożarami” (akronim: SILVANUS).

Praca w projekcie naukowym pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych”

Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym
pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych” (akronim: DISSIMILAR). 

Informatyka pierwsza w rankingu Perspektyw

Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka i inżynieria biomedyczna – to kierunki studiów, w których Politechnika Warszawska jest bezkonkurencyjna. Wszystkie prowadzimy na naszym Wydziale!

Akcelerator dla zespołów akademickich z obszaru DATA/AI

Akcelerator

Akcelerator Innovatorium dla zespołów tworzących rozwiązania oparte na wykorzystaniu big data i sztucznej inteligencji. W ramach projektu akceleracyjnego Fundacja przeprowadzi cykl edukacyjny z udziałem wykładowców renomowanych uczelni oraz ekspertów branżowych i doświadczonych przedsiębiorców.

HackZurich - największy hackaton w Europie

ZurichHack logo

HackZurich - dziewiąta edycja największego hackatonu w Europie - odbędzie się w tym roku w dniach 16-18 września. Tym razem impreza ma formułę mieszaną: ~350 uczestników na miejscu w Zurychu i ~650 uczestników zdalnych. W trakcie 40-godzinnych zawodów będzie okazja zmierzyć się z interesującymi, praktycznymi problemami. Zapisy ruszają 13 czerwca. 

Rozstrzygnięcie Konkursu Engineer 4 Science 2022 - wyniki konkursu dla kierunku Informatyka

IEEE logo small

Wiktor Łazarski, Dominika Maziec, Jakub Grzechociński to tegoroczni laureaci konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego we współpracy i pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE oraz GovTech Polska w kategorii Informatyka.

Wygrana w konkursie "Informatyka kwantowa dla każdego" edycja 2022

Z przyjemnością informujemy, że doktorantka z Zakładu Sztucznej Inteligencji mgr inż. Katarzyna Nałęcz - Charkiewicz, wygrała konkurs "Informatyka kwantowa dla każdego" (edycja 2022),  organizowany przez Quantum AI Foundation.

Publikacja w „Nature”

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że zespół naukowców pracujących przy eksperymencie ALICE w Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN, opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature  wyniki swoich badań dotyczących oddziaływania materii. Współautorami tego ważnego artykułu są pracownicy naszego Instytutu:  kierownik zespołu informatyków prof. dr hab. inż. Przemysław Rokita oraz dr hab. inż. Tomasz Trzciński, mgr inż. Julian Myrcha, mgr inż. Kamil Deja, mgr inż. Piotr Nowakowski oraz mgr inż. Łukasz Neumann.

Sztuczna Inteligencja dla inżynierów, metody ogólne - książka pod redakcją prof. dr hab. inż. Mieczysława Muraszkiewicza i dr hab. inż. Roberta Nowaka, profesora uczelni

foto

Sztuczna inteligencja jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się technik, mającą w sobie potencjał do przełomowego wpływu na sposób organizacji i funkcjonowania zarówno społeczeństwa jako całości, jak i pojedynczych osób.

Mateusz Modrzejewski obronił pracę doktorską

W dniu 9 marca 2022  Mateusz Modrzejewski obronił rozprawę doktorską pt. : Algorytmy sztucznej inteligencji wspierające procesy tworzenia multimedialnych muzycznych treści artystycznych.

Promotorem rozprawy był prof. dr hab. inż. Przemysław Rokita

Piotr Maciąg obronił pracę doktorską z wyróżnieniem

W dniu 7 grudnia 2021  Piotr Maciąg obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. : Metody odkrywania wzorców sekwencyjnych oraz wykrywania anomalii i predykcji z danych przestrzenno-czasowych ze szczególnym uwzględnieniem ewoluujących impulsowych sieci neuronowych.

Promotorem rozprawy była prof. dr hab. inż. Marzena Kryszkiewicz, a promotorem pomocniczym dr inż. Robert Bembenik

Wyniki World’s TOP 2% Scientists 2020

Z przyjemnością informujemy, że dwóch pracowników naszego Instytutu: prof. dr hab. inż. Marzena Kryszkiewicz oraz dr hab. inż. Wojciech Mazurczyk, profesor uczelni, znaleźli się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych dwóch procent naukowców na świecie w roku 2020.

dr hab. inż. Tomasz Trzciński profesorem uczelni

Tomasz Trzciński

Decyzją Rektora PW, dr hab. inż. Tomasz Trzciński  z dniem 1 października 2021, otrzymał stanowisko profesora uczelni.

Składamy serdeczne gratulacje  oraz życzymy wielu sukcesów.

Praca w projekcie naukowym pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych” (akronim: DISSIMILAR)

NCBiR

Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych” (akronim: DISSIMILAR).

Projekt współfinansowany/finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu EIG CONCERT-Japan.

Znaczniki: instytut

Konkurs na Stypendium Doktoranckie finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu NCN Preludium BIS

Zapraszamy do udziału w konkursie na stypendium doktoranckie finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu NCN Preludium Bis. 

Artificial Intelligence Center of Excellence Leader

Warsaw University of Technology (WUT) as Host Institution in ARTIQ Competition is currently looking for candidates (The Applicant) for the position of

Artificial Intelligence Center of Excellence Leader.

Location: Warsaw, Poland

Znaczniki: badaniawspółpracainstytut

dr hab. inż. Tomasz Trzciński otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców

dr  hab. inż. Tomasz Trzciński otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców. Nagroda ta jest przyznawana dla naukowców, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i mają bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. 

Znaczniki: instytut

HackZurich - największy hackaton w Europie

HackZurich - ósma edycja największego hackatonu w Europie - odbędzie się w tym roku w dniach 24-26 września. Tym razem impreza ma formułę mieszaną: ~350 uczestników na miejscu w Zurychu i ~650 uczestników zdalnych. W trakcie 40-godzinnych zawodów będzie okazja zmierzyć się z interesującymi, praktycznymi problemami. Zapisy ruszają w samo południe 23 czerwca. 

Znaczniki: studencistudiawspółpracainstytutprogramowaniekonkursmedia

Wakacyjny program robotyki w Pittsburgu

Passionate about Robotics & AI?

Carnegie Mellon’s Robotics Institute Summer Scholars provides funded, high-quality undergraduate research experiences to propel your academic future. Conduct research in robotics and artificial intelligence with over 50 pioneers defining the field (e.g. autonomy, field robotics, artificial intelligence, machine learning, human-robot interaction, computer vision, graphics, and space robotics)

Znaczniki: studencistudiawspółpracainstytutprogramowaniekonkursmedia

Świat open hardware z Pine64 (wykład czwartek 10:15-12:00)

W ramach wykładu WPAM w najbliższy czwartek (24-go marca, o godzinie 10:15 w sali 162) gościć będziemy Łukasza Erecińskiego z firmy Pine 64 ( www.pine64.org ). Mamy nadzieję, iż opowie co słychać w świecie open hardware i może zdradzi coś o najnowszych planach firmy, takich jak kolejna generacja telefonu z systemem Linux (PinePhone Pro) czy też otwartoźródłowy smartwatch PineTime.

Znaczniki: studencistudiawspółpracainstytutprogramowaniekonkursmedia

INTEL® Student Ambassador Program

Intel® is searching for talents who can become IoT ambassadors for the brand!

The program provides students a great opportunity to grow their programming skills and learn about Intel’s cutting-edge IoT and AI solutions to solve real-world problems.

Znaczniki: studencistudiawspółpracaprogramowaniemediaintelambassador

Salefoce Lab - wakacyjny program płatnych praktyk

Salesforce Lab – wakacyjny program płatnych praktyk w formie warsztatów.

Deloitte Digital zaprasza na wakacyjny program praktyk online od 26 czerwca do 27 lipca.

Zgłoszenia do 23 maja.

Znaczniki: studencistudiawspółpracainstytutprogramowaniekonkursmedia

#RASTECHSummer - wakacyjny program stażowy

#RASTECHSummer - 3 miesięczny, płatny staż w Ringier Axel Springer Tech

Ringier Axel Springer Tech zaprasza studentów do wzięcia udziału w 3 miesięcznym, płatnym stażu realizowanym w trakcie wakacji 2022. 

Znaczniki: studencistudiawspółpracainstytutprogramowaniekonkursmedia

Genomics Platform@WUT Symposium 2021

Pierwsze Sympozjum Platformy Genomiki Politechniki Warszawskiej odbywa się 23-06-2021. Program konferencji obejmuje ponad 20 wystąpień badaczek i badaczy z Politechniki Warszawskiej zajmujących szeroko pojętą genomiką. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie wydarzenia:  https://genomics.mini.pw.edu.pl/conference

Znaczniki: instytut

Praca w grancie NCN OPUS

Zapraszamy do udziału w rekrutacji na stanowisko doktoranta oraz post-doc w grancie OPUS. Przewidywane miesięczne stypendium na stanowisku doktoranta wynosi 5000 PLN (brutto), natomiast na stanowisku post -doc. 10000 PLN (brutto).

Znaczniki: instytut